V košíku za 0,- KčObchodní podmínky
Narodil se 2005
Žije Havířov
Disciplína Lezení na obtížnost, bouldering
Koníčky běhám, plavu, jezdím na kole, snowboardu, bruslích, dělám gymnastiku, hraji na saxofon a blbnu
Motto Dělám, co mě baví

Adam Adamovský

Adam Adamovský, nový člen RE Teamu.  Adam leze od svých šesti let a patří mezi lezecké talenty. Bydlí v Havířově, trénuje v Ostravě a Zlíně a kromě lezení také běhá, chodí po horách, jezdí na kole, snowbordu, bruslích, dělá gymnastiku a hraje na saxofon. 

Co nám o sobě  Adam prozradil....

Baví mě sportovat:

Z lezecké rodiny jsme jen z části - leze ségra Ella Adamovská a díky jsme si tento sport oblíbili všichni. Ale rozhodně jsme ze sportovní rodiny, oba rodiče jsou tělocvikáři a trenéři, od malička jsme se trmáceli po různých soustředěních s atlety. Jezdili jsme a jezdíme po horách. 

Nemůžu být bez pohybu:

Co se mi zatím podařilo přelézt:

Loni v létě jsem v Bedkowské dolině (Polsko) dal své první 7 céčko!  Z té cesty jsem byl nadšený a začal jsem víc lézt než jen sekat klackem kopřivy ;) a dělat kravál pod skalami. Opravdu mě to chytlo a těšil jsem se na každý další lezecký výjezd.Poslední den loňského roku jsem Mišja Peči přelezl Rock´n Roll za 7c+.

Jarní prázdniny v Arcu – cesta No Name 7c+/8a v Narangu.

Letos o velikonočních prázdninách se mi v Peči obzvlášť dařilo. Kromě Hobita jsem přelezl ještě další 7c – cestu VRC. A hlavně jsem se pustil do 8áčka – Samsara, ta cesta se mi tak moc líbila – a…..přelezl jsem ji.

Červenec jsme strávili ve dvou oblastech – Rodellaru a Bielse..Měsíc plný krásného lezení a neskutečných zážitků v krásné přírodě.Chtěl jsem lézt co nejvíc na OS a na flash, což se docela dařilo.Zatím můj nejlepší OS padl v Bielse v oblasti Faz de la canal – cesta Bord de Fossé  7b+ a také 3 cesty obtížnosti 7c+ v Rodellaru.

Adam sbírá na lezecký závodech jednu cenou za druhou (záložka úspěchy) a získal také ocenění jako Sportovec roku města Karviná  (2014-2016). S Adamem jsme udělali krátký rozhovor, který si můžete přečíst v záložce "rozhovor".

•Mistrovství České republiky
•2014 – 1. místo
•2015 – 1. místo
•2016 – 3. místo
•Český pohár mládeže U14 – celkové hodnocení
•2014 – 1. místo
•2015 – 1. místo
•2016 – 1. místo
•Mistrovství Slovenska v boulderingu dětí 2016 – 1. místo
•Mistrovství Polska v boulderingu dětí 2014 – 1. místo
•Petzen Climbing Trophy 2014 – bouldering – 2. místo
•Color Climbing Festival Imst 2017 – 4. místo

Adamovi jsme položili pár otázek...

Proč právě Rock Empire? Protože ségra je ambassadorkou Rock Empire a je moc ráda. Máte dobrý tým, RE se mi prostě líbí.

Čeho bys chtěl v lezení dosáhnout? Chci dělat, co mě baví, užívat si lezení. Trénovat, závodit, vyhrávat. Chci se za dva roky dostat do reprezentace a podávat dobré výkony. Letos bych chtěl přelézt cestu Corto (8a) v Mišja Peči a dále se zlepšovat v lezení na skalách. Poznat hezké skalní oblasti, lézt těžké cesty a pokořovat je. Užívat si lezecké tripy, být v přírodě, volně dýchat.

Máš nějaký sportovní idol? Mým velkým vzorem je moje sestra Eliška Adamovská. A taky si vážím Denise Paila, protože vidím, jak na sobě maká a že když člověk chce, může toho dosáhnout hodně. S Denisem se vídám u nás na bouldrovce na Bloku a zažil jsem s ním dost tripů do skal, líbí se mi jeho přístup a styl. 

Tvá oblíbená hudba? Zatím nemám žádnou oblíbenou kapelu.

Tvé oblíbené jídlo? Čím víc tím líp.