V košíku za 0,- KčObchodní podmínky
Narodil se 2001
Žije Havířov
Disciplína Sportovní lezení
Koníčky Snowboarding, longboard, plavání, bruslení, kreslení a zpěv
Motto Jednou jsi dole, jednou nahoře...

Eliška Adamovská

Eliška je mladá, talentovaná lezkyně, která ve svých 14 letech sklízí úspěchy jak na závodech, tak ve skalách. Lezení ji natolik dostalo, že pokud je někde na "lezeckém výletě", každé ráno nemůže dospat, jen aby už byla ve skalách. Eliška má velké plány a jde si za svým cílem. Chce se dostat do české prezentace a hájit naše barvy na evropských pohárech, na Mistrovství Evropy a světa. 

Ve své sbírce oceněních, mezi kterými nechybí ani Mistryně České republiky (2014) a 3. místo na Petzen Climbing  na obtížnost přidává Eliška jeden pohár za druhým, více v záložce Úspěchy

Největší úspěchy
Mistryně České republiky v lezení na obtížnost (2014)
Mistryně Polska v boulderingu (2014)
Vítěz Českého poháru mládeže (2014)
3 x absolutní vítěz Grand Prix Holešovice
Petzen Climbing Trophy - 3. místo na obtížnost, 3. místo bouldering, 3. místo v kombinaci

 

Výber z lezeckého deníčku: 
Cesta Obtížnost  Styl  Oblast
Corto 8a PP Osp (2014)
Samsara  8a PP Osp (2014)
Brúska 8 PP Višňové (2014)
Lady  8 PP Višňové (2014)
Durango 7b+ PP Osp (2013)
Tortuga 7b PP Osp (2013)
Hobit 7c PP Osp (2013)
 
 
Rozhov s Eliškou s díky převzat z Hudy blogu ambasádorů.
 
Jak jsi začala s lezením a proč sis vybrala právě tento sport?
 
Lézt jsem začala v šesti letech. Od mala jsem všude vylézala. Na chatě mi táta udělal malé lanové centrum na staré vrbě. Zavěsil lana a já tam trávila celé dny, dokonce jsem tam i jedla. A tak mě rodiče přihlásili do lezeckého kroužku v Orlové, kam jsem chodila jednou týdně lézt. Když mi bylo 9, vzal mě Karel Návrat (vedoucí kroužku) na mé první závody. Zalíbilo se mi to a začala jsem na závody jezdit častěji a taky jsem začala vyhrávat.
 
Co všechno tě na lezení baví?
 
Lezení je samo o sobě úžasný sport, a když k tomu ještě přidám to, že poznávám nová krásná místa v přírodě a že trávím čas s pohodovými lidmi, je to prostě paráda. Baví mě všecko. Skály, stěna i boulderovka. Baví mě ten lezecký pohyb. Já vlastně pořád lezu po všem, jako když jsem byla malá, venku i doma po dveřích, po futrech, po skříních. Ráda jezdím na závody, baví mě vyhrávat. Taky mě baví trénovat. Teď o to víc, se svojí skvělou trenérkou Sašou Gendovou.
 
Jaké lezecké disciplíně se chceš nejvíce věnovat?
 
Baví mě bouldering, ale hlavně lezení s lanem. Nemusím rychlost. Věnovat se chci hlavně lezení na obtížnost. Lezení těžkých cest ve skalách a závodění.
 
Co považuješ za svůj největší dosavadní úspěch?
 
Můj dosud největší úspěch bylo přelezení dvou cest obtížnosti 8a, což se mi podařilo při mé druhé cestě do Ospu, letos v lednu o pololetních prázdninách. Když jsem v Mišja Peči byla poprvé, loni o podzimních prázdninách, přelezla jsem Hobita 7c a byla jsem hrozně šťastná, že mi to šlo. Taky si moc cením 1. místa na MČR v roce 2014 v obtížnosti a 1. místa na Mistrovství Polska v boulderingu 2014 a celkového vítězství v Českém poháru mládeže v lezení na obtížnost v roce 2013. Za úspěch považuji i postup do finále na Mejcupu a konečné 7. místo (2014).
 
Čeho bys ráda v lezení dosáhla?
 
Letos se budu snažit dostat do reprezentace. Pokud se to povede, chtěla bych poctivě trénovat na evropské závody a hlavně na Mistrovství Evropy v Edinburghu. Taky bych chtěla začít lézt bouldery venku. A hlavně bych chtěla lézt a zlepšovat se na skalách, přelézat těžké cesty, letos třeba nějaké 8a+ a později i těžší.