Disciplína Sportovní lezení na obtížnost
Koníčky Četba, běhání, focení, navštěvování zajímavých koutů přírody
Motto Nikdy to nevzdávej!

Iva Vejmolová

Iva Vejmolová, členka ROCK EMPIRE Climbing teamu, je naší další nadějí ženského sportovního lezení. V současné době neodmyslitelně patří k top českým lezkyním. Iva se soutěžnímu lezení věnuje již od 8 let a od roku 2004 sbírá nepřehlédnutélné úspěchy nejen v republikových soutěží. Za poslední 2 roky se stala 3x vícemistryní ČR dospělých ve sportovním lezení na obtížnost a umístila se na 8. místě v Edinburghu na Evropském poháru mládeže. V září 2014 na svém prvním MS v Gojónu postoupila jako druhá do semifinále a potvrdila svoji skvělou formu. Za posledních deset let byla v pořadí druhá češka, které se to poštěstilo. Iva taktéž vylezla svoji nejtěžší cestu na skalách 10- UIAA v Moravském Krase.

„Před 3 lety jsem dostala nabídku, zda bych nechtěla patřit do Rock Empire teamu. Bylo to v době, kdy jsem léčila dlouhodobé zranění, ale díky důvěře a podpoře Rock Empire teamu jsem se z toho dostala rychleji, než jsem čekala! Za to jim patří velké díky! V R.E. teamu panuje super atmosféra a dostává se mi zde skvělé podpory.

"Nejčastěji používám sedák CALISTA, ať už na stěnách či na skalách, expresky a bouldermatku pod nástupy cest ve skalách. S Rock Empirem jsem velmi spokojená a vděčná za jeho materiální podporu."

2016 vítězství ČP v lezení na obtížnost Police nad Metují
2016 vítězství ČP lezení na obtížnost, Svitavy 2016
5x Mistryně ČR mládeže
3x 2.místo na Mistrovství ČR dospělých
5.místo na Evropském poháru mládeže
23.místo na Mistrovství světa dospělých (2014, Gijon)
29. místo 1.závod Světového poháru v obtížnosti (2015, Chamonix)
Světový pohár v obtížnosti (2015)

Skalní nejtěžší přelezy:
8b/b+ Le Mur des six Clopes
10- PP Ippolito v Moravském Krasu
9/9+ OS Osama du Sau! ve Frankenjuře
8b- Racing in the street- Rue des masques

Ivko, jak užíváš podzimu? Prý jsi  teď hodně vytížená na závodech... Slyšeli jsme o tvých úspěších. Podělíš se?

Podzim je vždy závody nabitý a stejně tak tomu je i letos. Začalo to posledním víkendem v září, který jsem strávila na lezecké stěně v Ústí nad Labem, kde se konalo Mistrovství ČR dospělých. V sobotu proběhla kvalifikace a v neděli finále. Nebyl to vydařený závod, protože se stavěčům nepodařilo odhadnout výkonnost českých závodnic. Finálová cesta byla lehká-vylezla jsem jí já i Edita Vopatová, kvůli mé horší kvalifikaci ze soboty jsem skončila na 2.místě a mám tak do sbírky už potřetí 2.místo z Mistrovství ČR dospělých.

Hned další víkend jsem jela na své poslední Mistrovství ČR mládeže, které proběhlo na skvělé stěně v Praze na BigWallu. Zde jsem s obří převahou získala svůj poslední titul Mistryně ČR mládeže. Celkově jsem tedy vyhrála 5x Mistrovství ČR mládeže.

Za 14 dní jsem zavítala na Slovensko, kde se konaly Majstrovstvá Slovenska. Nejsilnější Slovenku-Lenku Mičicovou jsem sesadila z trůnu, tudíž se jí nepodařilo obhájit loňské prvenství. Letos jsem vyhrála Mistrovství Slovenska v obtížnosti já. Došlo i k vyhlášení juniorů, kam jsem ještě letos svým věkem spadala, a tak jsem si domů odvezla i ceny za výhru v juniorech.