Terezka i Šimon Cibulkovi Mistry České republiky a vítězové Českého poháru!

Terezka a Šimon Cibulkovi - členové ROCK EMPIRE Climbing Teamu- zažívají úspěšné období. Nejprve se zúčastnily soutěže v boulderingu dospělých (3. kolo DuroCupu 2015), kde oba postoupili do finále. Terezka obhájila 1. místo z kvalifikace a vyhrála, Šimon skončil mezi chlapy pátý. V pátek 6.11. se na veletrhu Sportlife v Brně konala soutěž v Olympijském šplhu žactva, kde Terezka, Šimon i Anička získali skvělými časy 1. místa. Ještě týž den stihli na veletrhu i soutěž v boulderingu (LaSportiva boulder contest), kde Šimon suverénně vyhrál a Terezka skončila třetí na pokusy (bohužel v posledním boulderu). Možná k tomu přispělo, že zároveň soutěžili ve šplhu a na bouldery neměli dost času.

V sobotu 7.11. se v Kladně konalo Mistrovství České republiky v lezení na rychlost, které bylo zároveň závěrečným závodem Českého poháru. Terezka i Šimon vybojovali skvělými časy titul Mistr ČR v rychlosti i celkové 1. místo v Českém poháru. Mimo soutěž si také zkusili standartní cestu dospělých a vylepšili si svoje osobáky. Šimon se dostal pod 22 sekund a Terezka vyběhla standartní 15m cestu v 5°převisu obtížnosti 6b i s několika prošlapy za skvělých 17,5 sekundy, což byl čas, kterým by atakovala medailové pozice v ženské kategorii (Terezka zkoušela pouze 3 pokusy, dospělí měli pokusů 6).

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.