Extrémní závod na Elbrusu

Začátkem května proběhne již osmý ročník běžeckého festivalu Red Fox Elbrus Race. Elbrus je se svými 5.642 metry považován za nejvyšší horu kavkazského pohoří a zároveň i Evropy. Samotný festival se skládá z několika běžeckých závodů: Ski-mountaineering Cup, Vertical Kilometer, Vertical SkyMarathon, TSL Challenge. 

SKY RACE RUNNING se běhají se vysokých nadmořských výškách. Dělí se na několik kategorií podle délky, vzdálenosti, stoupaní  a v jaké nadmořské výšce  je start a cíl. Závod na vrchol Elbrusu je i na SKY RUNNING obrovský extrém. Svědčí o tom velký počet startujících. Začátkem května proběhne již osmý ročník běžeckého festivalu Red Fox Elbrus Race. Elbrus je se svými 5.642 metry považován za nejvyšší horu kavkazského pohoří a zároveň i Evropy. ROCK EMPIRE je opět hrdým partnerem celé akce. Mezi povinné vybavení účastníků patří i lezecký úvazek, v posledních dvou ročnících byl- k naší radosti-  náš SUPER LIGHT k vidění na každém kroku. A my věříme, že tomu bude i letos. 

Samotný festival se skládá z několika běžeckých závodů:

Ski-mountaineering Cup
Vertical Kilometer
Vertical SkyMarathon
TSL Challenge
Program běžeckého festivalu: 

3. května 
Ski-mountaineering team race. Victory Сup. Elbrus Cup.
Slavnostní zahájení festivalu
5. května 
Vertical Kilometer® - Mt Elbrus, 2450-3450 m. Russian Skyrunning Championship.
Kabardino-Balkaria Skyrunning Cup. Victory Cup.
Glade Azau (2450 m) - Mir Station (3450 m).
7. května 
High-speed run to the West Elbrus ve dvou kategoriích:
“Sport” - SkyMarathon® - Mt Elbrus, 2350-5642 m. 1. etapa Russian Skyrunning Cup. Victory Сup.
“Classics” (nonprofessional) - Kabardino-Balkaria Open Skyrunning Championship (3780 - 5642 m).
8. května 
Red Fox TSL Challenge snow-shoe race (sněžnice).
Slavnostní zakončení festivalu. 
Video: 

Extrémní závod na Elbrusu

Další články

Lezení, filmy, zábava. To je Mezinárodní horolezecký festival v Ádru. Stánek Rock Empire najdeš na stejném místě na náměstí, jako každý rok. Máme pro tebe připravenu hromadu lezeckého vybavení za festivalové ceny! Těšíme se, že se potkáme též v sobotu v HUDY Village, kde je pro připravena již klasická soutěž Mistrovství světa ve stavění RE.