16.Youth Color Climbing Festival 2018

První víkend v červnu se v Rakouské Imstu konal 16. Youth Color Climbing Festival 2018 v lezení na obtížnost. Soutěže se účastnilo 216 nejlepších malých lezců z 18 zemí celé Evropy. Česká výprava byla jedna z nepočetnějších a nechyběli ani naši mladí ambassadoři Honza Štípek a  Adam Adamovský.

Lezlo se ve dvou kategoriích U14 a U12, rozděleno na kluky a holky. V kvalifikaci se lezlo šest cest a na vylezení měly děti čas od 9 do 9 hodin. 20 nejlepších lezců z každé kategorie postoupilo do nedělního finále, kam se dostali i naši ambassadoři Adam Adamovský a Honza Štípek. Honza postoupil do nedělního finále z šestého místa. První cestu, ohodnocenou na 7c až 7c+ nedolezl a spadnul 4 chyty pod topkou. Druhou cestu 7b až 7d+ Honza vylezl až k topce, na kterou bohužel nedosáhnul a spadnul Celkově ale obhájil parádní 6. místo i přesto, že teprve letost postoupil do starší kategorie, a tak byl jeden z nejmladších lezců v této kategorii. 6 místo je v takové veliké konkurenci z celé Evropy parádní! Lepší než Honza byl z české výpravy jen Adam Adamovský, který v kategorii  U14 obsadil skvělé 3. místo!

Gratulujeme! 

Home made video od Ruda Štípek: https://youtu.be/RTU8prp6CF4

16.Youth Color Climbing Festival 2018

Další články

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů:

PÁTEK

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.