16.Youth Color Climbing Festival 2018

První víkend v červnu se v Rakouské Imstu konal 16. Youth Color Climbing Festival 2018 v lezení na obtížnost. Soutěže se účastnilo 216 nejlepších malých lezců z 18 zemí celé Evropy. Česká výprava byla jedna z nepočetnějších a nechyběli ani naši mladí ambassadoři Honza Štípek a  Adam Adamovský.

Lezlo se ve dvou kategoriích U14 a U12, rozděleno na kluky a holky. V kvalifikaci se lezlo šest cest a na vylezení měly děti čas od 9 do 9 hodin. 20 nejlepších lezců z každé kategorie postoupilo do nedělního finále, kam se dostali i naši ambassadoři Adam Adamovský a Honza Štípek. Honza postoupil do nedělního finále z šestého místa. První cestu, ohodnocenou na 7c až 7c+ nedolezl a spadnul 4 chyty pod topkou. Druhou cestu 7b až 7d+ Honza vylezl až k topce, na kterou bohužel nedosáhnul a spadnul Celkově ale obhájil parádní 6. místo i přesto, že teprve letost postoupil do starší kategorie, a tak byl jeden z nejmladších lezců v této kategorii. 6 místo je v takové veliké konkurenci z celé Evropy parádní! Lepší než Honza byl z české výpravy jen Adam Adamovský, který v kategorii  U14 obsadil skvělé 3. místo!

Gratulujeme!

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru. Za své vynikající sportovní výkony byl oceněn prestižní cenou Zlatý oříšek, což je uznání jeho talentu a tvrdé práce.

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022.

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů: