Honza Štípek zase na bedně :)

Ruda Štípek píše:

Jan Štípek (2008) z Ústí nad Labem přivezl z Petzenu (AUT) 3.místo v rychlosti.

Dne 6.7 2018 až 8.7 2018 se v St.Michael Ob v Rakousku konal 16. ročník Petzen Climbing Trophy 2018,  kterého se zúčastnilo cca 300 dětí z 22 států. Z České Republiky na závody dorazilo devět závodníků - sedm ze Zlína, jeden z Prahy a nechyběl ani Honza ( Rock Empire a Hudy team). Závodilo se ve třech disciplínách a to v rychlosti ,boulderingu a obtížnosti  .

Kvalifikace v rychlosti byla v pátek v 19 hodin. Každý závodník lezl dvě rozdílné cesty a časy z obou cest se sčítaly . Na každou cestu měl každý závodník pouze jeden pokus . Do finále postupovali pouze 4 závodníci. Honzík nastoupil do cesty jako první a jeho soupeř Pavlov Matey z Bulharska, kterému měl Honzík co vracet z roku 2017 kdy ho Pavlov ve finále porazil . Honzík dal obě cesty za 15.129 vteřin, Pavlov za 19,976 vteřin. Pak už jsme jen čekali zda čas bude stačit na postup do finále. Ještě byl na startu favorit závodu Angelov Nikolay z Bulharska a Lukáš Mokroluský z České Republiky .  Angelov doslova vyletěl cestu za 14,008 vteřin a dostal se tak před Honzíka . Na řadu šel kamarád Honzíka Lukáš, kterému jsme drželi palce, aby se dostal do finále , které by opanovali dva Češi. Bohužel na jedné cestě  uklouzla Lukymu noha  a  to ho odsunulo na nešťastné 5 .místo ( prví nepostupové ) .

Finále se konalo v sobotu zase v 19 hodin, kam postoupil  z 1.místa Angelov (BUL), z 2.místa Štípek (CZ), z 3.místa Schrittwieser (AUT)  a ze  4.místa Zaharia (ROU). Honzík nastoupil proti Schrittwieserovi (AUT), první cestu vyhrál a v druhé mu na začátku podklouzla noha a už to nestihl dotáhnout a tak v rychlosti získal parádní třetí místo . V takovéto konkurenci ,když je Honzík  v kategorii jeden z nejmladších, to je nádherný výsledek!

V sobotu ve 13 hodin proběhl závod v boulderingu . Připraveno bylo 8 boulderů. Na jejich přelezení měli závodníci 80 minut . 6 boulderů dal Honzík na první pokus, jeden až na desátý a na posledním stihl 3 pokusy a vypršel mu čas . V boulderingu skončil na 13.místě. Lukáš Mokroluský na 6.místě.

V neděli byla na řadě obtížnost - dvě kvalifikační cesty a jedna finálová . Do finále postupovalo 6 nejlepších . První cestu Honzík topnul  a na druhé udělal chybu při přebírání  chytu a spadl. A tak se o 9.místo podělil s Lukášem, který spadl na stejném místě.

Celkově v součtu všech tří disciplín Honzík skončil na 9.místě . Byl nejlepší z ročníku 2008.

Děkujeme za podporu Rock Empire, Hudy, Makak.Shybuj.cz , Koeximpo a Statutárnímu městu Ústí nad Labem, bez kterých by to nešlo J

Rudolf Štípek

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru. Za své vynikající sportovní výkony byl oceněn prestižní cenou Zlatý oříšek, což je uznání jeho talentu a tvrdé práce.

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022.

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů: