MČR ve Zlíně a Honza Štípek na bedně

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů:

PÁTEK

V pátek jsme vyjeli hned po škole na závody. Závody byly sice v sobotu, ale abychom nemuseli vstávat ve 2 hodiny ráno, tak jsme vyrazili už v pátek. V Praze jsme nabrali ještě známé a pak už jsme jeli směr Zlín. Cesta z Ústí do Zlína trvala 6 hodin, protože po cestě byly kolony.  Po ubytování na hotelu, jsem šel rovnou spát, abych byl vyspalý na závody.

SOBOTA

Ráno v 8 hodin jsme vyrazili z hotelu, protože registrace byla od 8 do 9. Po registraci a pozdravení kamarádů (Lukáše Mokroluského a Járy Šikuly), jsem se šel podívat na cesty. Zhruba hodinu po registraci jsme začali lézt. První kvalifikační cestu jsem šel předposlední, když na mě přišla řada tak jsem byl trochu nervózní, abych tam něco nepokazil, aby to proběhlo podle mého plánu.  Ze začátku, co jsem začal lézt tak byli dobré chyty, ale postupně se zhoršovaly. Byly tam celkem těžké kroky, protože ty chyty klouzaly, ale zvládl jsem to. Na konci, kdy jsem byl metr před topem, kde mě čekal ten nejtěžší krok. Na cestě tam jsem si bohužel dal blbě nohy a spadnul. Druhá cesta byla více technická, což nebylo úplně pro mě, jelikož já mám raději převisy a silové kroky. Tady na té cestě jsem šel osmý a přede mnou tu cestu  topli dva závodníci. Věděl jsem, že když to nedám tak bych nemusel postoupit. Cesta byla po stiskách a lištách, když jsem dolezl zase pod top tak na mě čekal nejtěžší krok. Nicméně jelikož byla cesta po liště, tak mi nedělala problém. Cestu úspěšně vylezl.  Následně byla 3 hodinová pauza. Během pauzy jsme fandili nejmladší kategorii a blbnuli s kluky v potoku. Před izolací jsme šli prohlédnout finálovou cestu. Na prohlédnutí cesty jsme měli 5 minut. Následně nás odvedli do izolace a po jednom chodili lézt finálovou cestu. Startoval jsem třetí od konce, jelikož v kvalifikaci jsem se umístil, jako třetí. V převisu jsem šel vodorovně do dalšího kroku, kde jsem nakonec spadl a vysloužil si třetí místo. Po vyhlášení jsme udělali nějaké fotky a následně cestovali zpátky domů. Na Mistrovství České republiky v obtížnosti jsem se umístil na 3. místě.

20.9 2020 se koná Mistrovství České republiky v boulderu, které se koná ve Slaném. 26.9 a 27.9 2020 Mistrovství Slovenska v obtížnosti v Žilině. 24. 10. 2020 MČR v rychlosti, které se koná v Ostravě.

Jan Štípek

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru. Za své vynikající sportovní výkony byl oceněn prestižní cenou Zlatý oříšek, což je uznání jeho talentu a tvrdé práce.

3.12.2022, pilíř u Brněnské přehrady

Přihlášky a propozice viz. níže.

2. kolo Evropského poháru UIAA v ledolezení na obtížnost 2022/2023

2. kolo Českého poháru a MČR v ledolezení na obtížnost 2022

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022.