MČR ve Zlíně a Honza Štípek na bedně

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů:

PÁTEK

V pátek jsme vyjeli hned po škole na závody. Závody byly sice v sobotu, ale abychom nemuseli vstávat ve 2 hodiny ráno, tak jsme vyrazili už v pátek. V Praze jsme nabrali ještě známé a pak už jsme jeli směr Zlín. Cesta z Ústí do Zlína trvala 6 hodin, protože po cestě byly kolony.  Po ubytování na hotelu, jsem šel rovnou spát, abych byl vyspalý na závody.

SOBOTA

Ráno v 8 hodin jsme vyrazili z hotelu, protože registrace byla od 8 do 9. Po registraci a pozdravení kamarádů (Lukáše Mokroluského a Járy Šikuly), jsem se šel podívat na cesty. Zhruba hodinu po registraci jsme začali lézt. První kvalifikační cestu jsem šel předposlední, když na mě přišla řada tak jsem byl trochu nervózní, abych tam něco nepokazil, aby to proběhlo podle mého plánu.  Ze začátku, co jsem začal lézt tak byli dobré chyty, ale postupně se zhoršovaly. Byly tam celkem těžké kroky, protože ty chyty klouzaly, ale zvládl jsem to. Na konci, kdy jsem byl metr před topem, kde mě čekal ten nejtěžší krok. Na cestě tam jsem si bohužel dal blbě nohy a spadnul. Druhá cesta byla více technická, což nebylo úplně pro mě, jelikož já mám raději převisy a silové kroky. Tady na té cestě jsem šel osmý a přede mnou tu cestu  topli dva závodníci. Věděl jsem, že když to nedám tak bych nemusel postoupit. Cesta byla po stiskách a lištách, když jsem dolezl zase pod top tak na mě čekal nejtěžší krok. Nicméně jelikož byla cesta po liště, tak mi nedělala problém. Cestu úspěšně vylezl.  Následně byla 3 hodinová pauza. Během pauzy jsme fandili nejmladší kategorii a blbnuli s kluky v potoku. Před izolací jsme šli prohlédnout finálovou cestu. Na prohlédnutí cesty jsme měli 5 minut. Následně nás odvedli do izolace a po jednom chodili lézt finálovou cestu. Startoval jsem třetí od konce, jelikož v kvalifikaci jsem se umístil, jako třetí. V převisu jsem šel vodorovně do dalšího kroku, kde jsem nakonec spadl a vysloužil si třetí místo. Po vyhlášení jsme udělali nějaké fotky a následně cestovali zpátky domů. Na Mistrovství České republiky v obtížnosti jsem se umístil na 3. místě.

20.9 2020 se koná Mistrovství České republiky v boulderu, které se koná ve Slaném. 26.9 a 27.9 2020 Mistrovství Slovenska v obtížnosti v Žilině. 24. 10. 2020 MČR v rychlosti, které se koná v Ostravě.

Jan Štípek

Další články

Für Sportkletterer gibt es für die Halle und für den Fels mittlerweile immer mehr praktische Klettertaschen, in denen man das komplette Equipment inkl. Seil verstauen kann.  Rock Empire hat hierfür den Beetle Bag im Programm.

Die Kletterstelle in der Route ist knifflig und es wäre schöner, wenn man das nächste Expressset schon in den Haken geklippt hätte. Aber bis zum Haken fehlen noch wenige Zentimeter. Blöde Situation. Das Expressset Set Arm Long von Rock Empire schafft hier Abhilfe.

Schon der „normale“ 3B von Rock Empire ist ein sehr guter und universeller Gurt. Der 3B Akatta ist ein voll verstellbarer Gurt und ein besonders komfortabler. Leichte und luftdurchlässige Schaumstoffpolsterungen sorgen sowohl an den Beinschlaufen als auch am Hüftgurt für einen hohen Komfort. Der Schaumstoff hat zudem Löcher um noch durchlässiger zu sein.