Honza Štípek, Rock Master festival, Arco

Report od Honzíka.

22.8 2017 sem jel na závody do Itálie. Byl jsem tam  s kamarádkami  Natálkou z Nového města nad Metují  a Anetkou z Děčína a Natálka mi na kreslila českou vlajku na tvář.

Ve čtvrek  byl boulder. Bylo jich pět a  byly docela težký.  První boulder  byl po strukturách a byl silovej, druhý boulder byl jeden začátečná  struktura  a potom se muselo skočit do spodáku a potom skok do topky a byl dynamickej.  Třetí boulder  byl po srtukturách a na těch strukturách byl bočák a spodák  a potom  se skočilo do srtuktury a potom dynamickej krok do boule a potom do topky. Čtvrtý boulder  byl po boulích a po strukturách a potom dynamickej  krok do topu  a pátý  boulder  byl, že se muselo  rozebjehnout   po sruktuře  chytit  chyt   vyskočit   do chytu a topka.

V sobotu  jsem byl na závodech a  chodil jsem  s tričkem a nechal jsem si tam podepsat nejlepší lezce   Seana Kocsiho , Tom Radlera,  Adam Ondra , Jakob  Schubert , Jain Kim, Alex  Puccia, Ashima Shiraishi a  ze třema mám fotku!!

A  v neděli  byla rychlost a obtížnost  a  na obtížnost byla jedna cesta. Tu jsem skončil chyt pod topem.  Rychlost  jsem měl  10 sekund a 41 vteřin a vyhrál jsem. Na obtížnosti  jsem byl 3. a na bouldru jsem byl 3.  Celkově jsem byl 2. a bylo to super!!!!!                                                         Honzik

A přidáváme ještě info od táty Honzy, Rudy Štípka, díky.

Dne 24.8 2017 a 27.8 2017 se Honza Štípek (2008) člen Rock Empire teamu zúčastnil jediného mezinárodního závodu kategorie U10, pořádaného Mezinárodní federací sportovního lezení ( IFSC )  již 17. ročníku Rock Master festivalu, který se uskutečnil v Itálii ve městě Arco a skončil na parádním 2.místě .Závodů se zúčastnilo 242 závodníků z celé Evropy .A ne jen z Evropy, dokonce přijela  výprava z Číny,Argentiny,Chile a USA . Z České Republiky v kategorii  C (U10) kluci byl Jan Štípek ,C (U10) jedna dívka , B (U12) dvě dívky a A (U14) tři dívky.

Závodilo se v rychlosti , obtížnosti a v boulderingu. Ve čtvrtek 24.8 2017 byla registrace a závod v boulderingu. V pátek a sobotu závodili dospělí a v neděli zase děti na obtížnost a rychlost. V boulderingu se lezlo pět cest. Honzík je dal na šest pokusů. Na jednom boulderu mu bohužel uklouzla noha  a  díky tomu skončil na děleném třetím místě. V neděli se jako první lezla obtížnost. Bohužel organizátoři změnili harmonogram a místo dvou cest se lezla pouze jedna . Honzík vylezl a až k topovému chytu, ale ten bohužel neudržel a spadnul. A zase skončil na děleném třetím místě .Hned po obtížnosti následovala rychlost. Ta Honzíkovi sedla parádně a skončil na prvním místě. Po sečtení všech tří závodů skončil Honzík na 2.místě.

Letos se Honzíkovi daří výborně zatím získal Mistra republiky v obtížnosti , neoficiálního mistra Evropy ,vyhrál pohár v boulderingu a teď 2.místo v Rock Master festivalu v Arco.