Úspěšný rok Jana Štípka

Jan Štípek, mladý talentovaný lezec z Ústí nad Labem, je skutečným mistrem vertikálního světa. Jeho přirozená schopnost pohybu na skalách a stěnách je důkazem jeho výjimečného daru. Za své vynikající sportovní výkony byl oceněn prestižní cenou Zlatý oříšek, což je uznání jeho talentu a tvrdé práce. Jako člen  týmu Rock Empire neustále rozšiřuje svou sbírku medailí, což svědčí o jeho neochvějné touze po vítězství.

Honza nám poslal report z letošního roku, ve kterém se dělí o své úspěchy a pokroky. Jsme nadšeni, že můžeme sdílet jeho příběh úspěchu, který je inspirací pro všechny, kteří se chtějí vydat na cestu sportovní excelence. Jan Štípek je příslibem budoucnosti lezeckého sportu a jeho jméno bude jistě rezonovat v lezeckých kruzích po mnoho let.

Jan Štípek:

Na tuto sezónu jsem se hodně těšil, když ji hodnotím zpětně, tak to byla šílená sezóna plná výher, radosti ale i dřiny, stresu a chyb. Všechny emoce jak pozitivní, tak negativní k závodům patří. Já si užívám dřinu, jelikož mě to posouvá dál a také se to hned projevilo na prvním evropském poháru mládeže, kde jsem skončil druhý. Na dalším závodě jsem byl až čtvrtý, ale nakonec jsem za to rád, jelikož mi to otevřelo oči. Díky prohrám jsem se naučil závody více užívat a nebýt tolik nervózní. Myslím, že díky menší nervozitě a většímu nadšení jsem další závody evropského poháru vyhrál. Dále přišla výhra na mistrovství Evropy. Se stejným odhodláním jsem nastoupil i do evropského poháru na laně, kde jsem vyhrál další dva závody. Bohužel mě dohnal stres a na posledním závodu jsem byl druhý.

Letos byly i důležité závody v Jižní Koreji – mistrovství světa. Při odjezdu jsem doufal v první místo, ale udělal jsem zbytečné chyby a skončil čtvrtý na laně a devátý na boulderu. Bylo to pro mě bolestivé, ale jak říkám i toto k závodům patří a posouvá mě to dále. Po návratu mě za týden čekal poslední závod mistrovství Evropy na laně. Můj cíl pro poslední závody byl jasný, a to udělat pořádnou show. Myslím si, že se mi to povedlo, jelikož jako jediný ze závodníků jsem dal všechny topy. Byl to opravdu skvělý pocit.

Letošní rok nebyl pouze o závodech ale i skalách, kde jsem měl své projekty. Vylezl jsem dost nových cest a přidal si dvě 8c. Můj cíl bylo vylézt i 9a Underground ve skalách, nicméně jeho úspěšné zdolání mi stále uniká, ale nic nevzdávám.

Za zmínku dle mého názoru je i přijetí do Olympu. Je to pro mě další velký krok, který mi udělal obrovskou radost a moc se těším na spolupráci. Tuto sezónu se všemi úspěchy a neúspěchy hodnotím jako skvělou a těším se na přípravu a závody na další sezónu.

Nakonec bych rád poděkoval všem svým sponzorům, mému trenérovi Tomáši Bintherovi a reprezentačním trenérům. Níže uvádím přehled závodu a moje umístění:

3x České závody boulder 2x Praha a Slaný. 2x pohár 1x MČR    3x výhra    . Mistr ČR a výhra poháru v boulderingu.

3x    České závody obtížnost 3x Brno.    2x pohár 1x MČR    2x výhra 1x jsem se nezúčastnil. Mistr ČR a výhra pohár obtížnost.

3x Evropský pohár boulder 1x Mistrovství Evropy boulder . Portugalsko,Litva,Rakousko a Německo . 2 x výhra 1x druhý a 1 x čtvrté místo. Mistr Evropy a výhra poháru v boulderingu.

3x Evropský pohár obtížnost 1x Mistrovství Evropy obtížnost . Švýcarsko,Francie,Rakousko a Finsko . 3 x výhra a 1x druhý . Mistr Evropy , výhra poháru v boulderingu a výhra v kombinaci.

Mistrovství Světa Korea 4. místo obtížnost , 9. místo boulder a 4. místo kombinace.

Náš nejmladší ambasador Jan Štípek se stal Mistrem Evropy!!!! Gratulujeme k tak úžasnému výkonu!!! Honza se tím nominoval na mistrovství světa mládeže (MSM)  v Dallasu (USA), které se koná ve dnech 22. -31.8.2022.

Několikanásobná mistryně světa, vítězka Světového poháru a Rock Empire / Red Fox ambasadorka, Ruska Maria Tolokonina, je jednou z hvězdných účinkujících na UIAA v ledolezení už více než deset let. Ani tato sezóna není výjimkou. Gratulujeme !!!

Eliška Adamovská – Rock Empire ambasador. Gratulujeme Elle za skvělý výkon na ME v Moskvě. V boulderingu a obtížnosti kralovala Eliška Adamovská, která vše TOPovala na flash/OS a do finále postoupila z neuěřitelného prvního místa, což znamenalo šanci probojovat se na olympiádu v Tokiu.