Ohlédnutí za sezónou 2019 - Honza Zíma

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení. 

Tak konečně snad najdu trochu času něco sepsat????. Letošní sezona byla nakonec docela plodná, i vzhledem k událostem v rodině. (pozn. RE - Honzovi se narodila dvojčátka).  Na skály a objíždění závodů už není příliš čas, tak ve volných chvilkách spíš trénuji doma. Docela se mi podařilo vychytat váhu, což v kombinaci s tréninkem přineslo pár pěkných zářezů:

Labák - zima: Stratosphere 8A, Soft Vole 7C+, - pár rychlých výjezdů po práci;

Vesec: Taipan 8A; Na tohle asi nezapomenu, do porodu zbývá několik dní, do přelezu kousek. Počasí je pořád výborný, tak jsme vyjeli i s malým Tondou (pozn. RE - syn Tonda, který má teď také plné ruce práce se škládlením svých malých sestřiček). Tomu se tam líbí, protože může zdrhat do potoka????. Asi po hodince přelézám, ještě za podpory kamaráda Ondry. Pointou je to, že asi ve tři v noci mě budí Kačka, že dvojčata chtěj ven. Následuje bleskovej přejezd do porodnice a po asi 1h20min od vstávání jsou holky na světě. Tak jsme rádi, že nechtěli ven zrovna, když jsem byl pryč na skalách????.  

Klokočí: Estivace XIa, FFA, Krátká úderná cesta, kterou jsme s kamarádem Cicvou nacvičovali už od podzimu. V březnu to konečně vyšlo. Asi nej cesta, které si nejvíce vážím.

Přes léto prakticky nic, vedro, málo času, …

Podzim: forma opět přichází s klesající teplotou. Na Kvočnách u Hodkovic kluci udělali pár pěkných boulder traverzů. Jedná se spíš o vytrvalostní lezení bez těžkých kroků. Možná by bylo lepší hodnotit to jako cesty s lanem, ale nechci měnit už zaběhlou klasifikaci. Asi po 6ti návštěvách se mi pořadí sektor prakticky vyčistit:

Zlaté vejce 7C+; Divoké Vlny 8A, Kuře na paprice 7C, Kuře Joe 7C+, Flying Dreams 7C+, Limonádový Joe 8A+, S hlavou v oblacích 8A+;

Ještě zavítám párkrát na Krkavku, kde se mi podaří přelézt papírově asi moji nejtěžší cestu Demarkační zóna 8b+, od Martina Tomáška. Takže celkem radost, i přes to, že se na skály už tak často nedostávám. Fotky bohužel žádné nemám, protože většinou se jednalo o rychlé výjezdy, při kterých jsem ještě hlídal Tondu. Tak alespoň jedno dlouhé nudné video z Kvočen????.

Odkaz na video zde: https://www.youtube.com/watch?v=eDvxc8LFbhY

 

 

 

 

Další články

Für Sportkletterer gibt es für die Halle und für den Fels mittlerweile immer mehr praktische Klettertaschen, in denen man das komplette Equipment inkl. Seil verstauen kann.  Rock Empire hat hierfür den Beetle Bag im Programm.

Die Kletterstelle in der Route ist knifflig und es wäre schöner, wenn man das nächste Expressset schon in den Haken geklippt hätte. Aber bis zum Haken fehlen noch wenige Zentimeter. Blöde Situation. Das Expressset Set Arm Long von Rock Empire schafft hier Abhilfe.

Schon der „normale“ 3B von Rock Empire ist ein sehr guter und universeller Gurt. Der 3B Akatta ist ein voll verstellbarer Gurt und ein besonders komfortabler. Leichte und luftdurchlässige Schaumstoffpolsterungen sorgen sowohl an den Beinschlaufen als auch am Hüftgurt für einen hohen Komfort. Der Schaumstoff hat zudem Löcher um noch durchlässiger zu sein.