Ohlédnutí za sezónou 2019 - Honza Zíma

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení. 

Tak konečně snad najdu trochu času něco sepsat????. Letošní sezona byla nakonec docela plodná, i vzhledem k událostem v rodině. (pozn. RE - Honzovi se narodila dvojčátka).  Na skály a objíždění závodů už není příliš čas, tak ve volných chvilkách spíš trénuji doma. Docela se mi podařilo vychytat váhu, což v kombinaci s tréninkem přineslo pár pěkných zářezů:

Labák - zima: Stratosphere 8A, Soft Vole 7C+, - pár rychlých výjezdů po práci;

Vesec: Taipan 8A; Na tohle asi nezapomenu, do porodu zbývá několik dní, do přelezu kousek. Počasí je pořád výborný, tak jsme vyjeli i s malým Tondou (pozn. RE - syn Tonda, který má teď také plné ruce práce se škládlením svých malých sestřiček). Tomu se tam líbí, protože může zdrhat do potoka????. Asi po hodince přelézám, ještě za podpory kamaráda Ondry. Pointou je to, že asi ve tři v noci mě budí Kačka, že dvojčata chtěj ven. Následuje bleskovej přejezd do porodnice a po asi 1h20min od vstávání jsou holky na světě. Tak jsme rádi, že nechtěli ven zrovna, když jsem byl pryč na skalách????.  

Klokočí: Estivace XIa, FFA, Krátká úderná cesta, kterou jsme s kamarádem Cicvou nacvičovali už od podzimu. V březnu to konečně vyšlo. Asi nej cesta, které si nejvíce vážím.

Přes léto prakticky nic, vedro, málo času, …

Podzim: forma opět přichází s klesající teplotou. Na Kvočnách u Hodkovic kluci udělali pár pěkných boulder traverzů. Jedná se spíš o vytrvalostní lezení bez těžkých kroků. Možná by bylo lepší hodnotit to jako cesty s lanem, ale nechci měnit už zaběhlou klasifikaci. Asi po 6ti návštěvách se mi pořadí sektor prakticky vyčistit:

Zlaté vejce 7C+; Divoké Vlny 8A, Kuře na paprice 7C, Kuře Joe 7C+, Flying Dreams 7C+, Limonádový Joe 8A+, S hlavou v oblacích 8A+;

Ještě zavítám párkrát na Krkavku, kde se mi podaří přelézt papírově asi moji nejtěžší cestu Demarkační zóna 8b+, od Martina Tomáška. Takže celkem radost, i přes to, že se na skály už tak často nedostávám. Fotky bohužel žádné nemám, protože většinou se jednalo o rychlé výjezdy, při kterých jsem ještě hlídal Tondu. Tak alespoň jedno dlouhé nudné video z Kvočen????.

Odkaz na video zde: https://www.youtube.com/watch?v=eDvxc8LFbhY

 

 

 

 

Další články

3.12.2022, pilíř u Brněnské přehrady

Přihlášky a propozice viz. níže. 

2. kolo Evropského poháru UIAA v ledolezení na obtížnost 2022/2023

2. kolo Českého poháru a MČR v ledolezení na obtížnost 2022

Vydej se ještě letos na svoji expedici s cajkama od RE. Připravili jsme pro tebe doporučené základní vybavení pro horská dobrodružství. Od úvazku až ke karabině. Máš nějaký dotaz? Neváhej se nás zeptat, rádi pomůžeme, doporučíme, prodiskutujeme. Tvůj RE tým.

Gratulujeme našemu nejmladšímu RE sportovci Honzovi Štípkovi k parádnímu 3. místu na MČR v lezení na obtížnost, které se konalo tento víkend ve Zlíně. Honza nám poslal report ze závodů:

PÁTEK