Adam Adamovský a jeho podzimní úspěchy

Adam vyrazil v zářijový a říjnový svátek na prodloužený víkend do slovinského Ospu. Za celkem 6 dní se mu v jeho oblíbené oblasti Mišja Peč podařilo přelézt ledasco. Když jsme se ho v srpnu ptali, co by letos chtěl přelézt, odpověděl že Corto 8a. To se mu povedlo a ve stejné obtížnosti přidal ještě Giljotinu a Chiquitu.

V létě ovšem netušil, že se vůbec pustí do něčeho těžšího. Ale dařilo se a Adam přidal nejen Sonce v Očeh za 8a+, ale taky Mrtvaški Ples 8b!

Ve Višňovém (Slovensko) navíc zdolal docela těžkou 9+ Šaman. A protože už pár měsíců nezávodil, těšil se velmi na blížící se pohárová kola.

Absolvoval čtvery závody, troje s lanem a jedny boulderové. Podařilo se mu vše vyhrát, zvítězil na dvou kolech Českého poháru mládeže U14 - v Lanškrouně a v Ostravě, v Praze na Color Climbing Festivalu a přidal též 1. místo v boulderingovém klání La Sportiva Boulder Contest. 

Těšíme se, čím nás Adam překvapí příští rok. 

Adam Adamovský a jeho podzimní úspěchy

Další články

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.