Iva Vejmolová vybojovala stříbro na MČR, v celkovém hodnocení ČP vede

Na konci října se v Praze konalo Mistrovství ČR v lezení na obtížnost. Organizátoři tentokrát zvolili netradiční místo- Obchodní centrum Zličín.

ROCK EMPIRE i zde měl své nepřehlédnutelné zástupce- IVU VEJMOLOVOU a HONZU ZÍMU. IVA vybojovala STŘÍBRO, v celkovém hodnocení ČP zvítězila,  a Honza skončil šestý.

Velká gratulace za R.E. Team!!!

O cesty se postarali Honza Zbranek a Jenda Šolc. Úkol měli náročný, protože na daném prostoru mohli postavit pouze dvě cesty vedle sebe. Rovněž přestavby cest před semifinálovými a finálovými závody museli mít bezvadně secvičeny.

MČR trvalo dva dny, účastní se nejenom dospělí, ale také junioři kategorií A (16–17 let) a J (18–19 let). Kvalifikační cesty se lezou první den, a to bez ohledu na věk. Podle výsledků se sestaví startovní listina pro semifinále MČR, do kterého postupuje 26 nejlepších závodníků v každé kategorii, opět bez ohledu na věk. Semifinálový závod MČR je zároveň finálovým závodem pro juniorské kategorie. Ze semifinálových bojů postupuje 8 nejlepších do finále MČR bez ohledu na věk.

Celkový počet závodníků v mužích byl 36, z toho 13 za chlapce A a 5 v juniorech J. Žen sebralo odvahu na start 22, z čehož 9 startovalo v kategorii A a juniorek bylo 6. Dívky tedy měly účast v semifinále jistou, a proto mohly všechny nastoupit do kvalifikačních cest s čistou hlavou.

VÝSLEDKY:

muži

ženy

junioři chlapci

junioři dívky

Máme konec roku a dostáváme reporty od našich atletů. Jedním z nich a vlastně i nejmladší z našich atletů je Honza Štípek. Honza závodí již pátým rokem a letošní rok, jak Honza píše: "Byl zatím můj nejúspěšnějším rokem celé mé kariéry v lezení".

Přinášíme pár řádků od našeho RE Ambasadora a současně vývojáře firmy Rock Empire. Honza měl vcelku náročný rok, což vysvětluje níže, ale nakonec stihl napsat krátké shrnutí, co se mu letos povedlo ve skalách zdolat. Tak si užijte čtení.