De | En

Příběh značky Rock Empire

Historie české značky Rock Empire se začala psát v roce 1990. Po Sametové revoluci a dlouhém období všeobecného nedostatku se otevřely zcela nové obchodní příležitosti. Skupina několika horolezců, kteří nemohli odolat, se rozhodla využít této příležitosti a s nadšením se pustila do výroby lezeckého vybavení. Jejich první výrobky byly úzce spojeny s nově vznikající sítí outdoorových prodejen HUDYsport. Tato spolupráce nakonec vedla k založení sesterské společnosti HUDY Production v roce 1994. Rock Empire se brzy stal synonymem prvotřídního horolezeckého vybavení.

Za vznikem značky Rock Empire nestojí nikdo jiný než sami horolezci z Labského údolí. V té době si šili horolezecké úvazky pro své vlastní potřeby, protože dostupné vybavení bylo omezené. Jejich vášeň a odhodlání přinesly značce úspěch.

 

Značka Rock Empire byla vždy nerozlučně spjata s firmou HUDY, která se po léta úspěšně starala o její obchodní aktivity jak v České republice, tak i ve světě. Společně podpořili nepřeberné množství lezeckých talentů, horolezeckých expedic a akcí pro nadšence a širokou lezeckou veřejnost. Navázané kontakty sehrály klíčovou roli při rozhodování o tom, jakým směrem se dále posouvat. Roku 2008 došlo ke změně struktury a byla založena společnost Rock Empire s.r.o., která převzala exportní práva registrované značky Rock Empire®.

 

Vybavení pro lezení a práci ve výškách V současné době se produkty Rock Empire prodávají ve více než 40 zemích světa. Designéři při jejich návrhu dbají především na maximální funkčnost a jednoduchost použití. Vycházejí z dlouholetých zkušeností a poznatků profesionálů. Kromě horolezeckého vybavení se také podílejí na vývoji pomůcek pro zabezpečení práce ve výškách a nad volnou hloubkou. Rock Empire nabízí dvě ucelené řady produktů, které jsou vhodné jak pro sportovní účely, tak i pro profesionální využití.