De | En

Streak Rental - Recenze

Sedák Streak Rental je vyvinut speciálně pro použití na umělých lezeckých stěnách nebo v lanových centrech. Konstrukčně vychází z velmi oblíbeného sedáku STREAK, s důrazem na intuitivnost použití, eliminaci rizika nesprávné manipulace a maximální prodloužení jeho životnosti. 

Z hlediska uživatele je jeho hlavní předností zesílení všech ok a poutek, aby i v případě špatného navázání sedáku na lano nebo procvaknutí karabiny jiným než centrálním okem při jištění, všechny popruhy vydrželi. Zesíleno je nejen centrální, ale také materiálové poutko, vyrobené z Dyneemi, a rovněž i vymezovací poutko pro správné navázání na lano. Poutko na materiál je na sedáku záměrně pouze jedno, aby byla eliminována možnost nesprávného navázání. Navíc v rámci lezení na umělé stěně je jedno materiálové poutko naprosto dostatečné.

Pro provozovatele lezecké stěny, lanového parku nebo půjčovny outdoorového vybavení je klíčová ekonomika nákupu tohoto úvazku. STREAK RENTAL je od počátku navržen s důrazem na velmi dlouhou životnost a s vědomím velmi intenzivního používání v rámci stěny, půjčovny atd. Proto je centrální oko dvakrát zesíleno oproti běžnému sedáku, a tím zásadně prodloužena jeho životnost a tedy návratnost v rámci půjčovny. Z dlouhodobé zkušenosti jako obsluha lezecké stěny mohu objektivně potvrdit, že v rámci naší půjčovny šlo nejméně o 2-3 násobnou délku životnosti oproti klasickému sportovnímu sedáku. 

Velkou předností  STREAKU RENTAL je také konstrukce bederního nosného popruhu, který se volně pohybuje v polstrování. Vytváří tak široký rozsah velikostí, který je velkou výhodou pro použití na stěnách.

Každý sedák má v pase zašitý svůj jedinečný QR kod, což umožňuje provozovateli půjčovny sledovat pohyby konkrétního sedáku a zjistit, kolikrát byl který sedák zapůjčen. Jednoduché načtení QR kódu mobilem nebo čtečkou usnadňuje provedení revizní prohlídky, a také informuje o nutnosti provedení další.

Sedák se vyrábí ve velikostech XS-M a L-XL, kde má každá velikost jinou barvu centrálního oka, pro lepší orientaci v půjčovně stěny.

Petr Brož, 
certifikovaný instruktor sportovního lezení, tester produktů Rock Empire, výškový specialista, produktový konzultant pro práci ve výškách